Alltså jag är så ledsen för dålig uppdatering här. Jag är så tacksam att ni är några tappra själar som kikar in här då och då iallafall. Jag har varit på resande fot med jobbet och den lilla tid då man hinner logga in på datorn så hinner man med nöd och näppe svara på de mail som är akuta – och då blir bloggen lidande. Men tänkte bjuda på en riktigt bildkavalkad från min senaste jobbresa som gick till Holland – närmare bestämt Deventer och Davines Holländska kontor.
Resesällskapet? Jo tack det var inte illa. Reste med merparten av mina manliga kollegor varav nästan alla är fångade på bild här!
Efter inställda tåg och en extremt dyr taxiresa så kom vi fram till ett dimmigt Deventer
Men vad gör väl det när man har kollegor som lyser upp tillvaron?
Hotellet ligger på andra sidan floden… så det går en båt fram och tillbaka… lite lattjo
Deventer i sig är bara så himla mysigt! De här paraplyerna hängde på plats sists jag var där också.
Men pumporna som lyste upp på kvällen var nya!
Fint!
Åt gott gjorde vi också… som t ex den här brinnande desserten!
MEN… vi var ju som sagt där för att jobba. Vi höll till i Davines URFINA lokaler. Blev lika förtjust som när jag var där sist!
Fick chansen till en liten pratstund med Angelo Seminara också. Han är Davines Artistic Director… har vunnit ”Hairdresser of the year” i UK inte mindre än tre gånger, stylar hår till varenda modemagazin du kan tänka dig… och är bara grymt charmig 🙂
Tröttnar aldrig på utsikten från frukostlokalen på hotellet… måste bara dela med mig!
Vilken mysig stad!